Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 20:41 Bu haber 1991 kez okundu
 
Büyükşehir kent merkezine 4,5 yılda 2 milyon ton asfalt döktü
Başkan Mehmet Sekmen’in “Asfaltsız mahalle kalmayacak” talimatını hayata geçirmek için dağ-taş demeden yol yaptı
YAŞAM Haberi
Büyükşehir kent merkezine 4,5 yılda 2 milyon ton asfalt döktü

Büyükşehir kent merkezine 4,5 yılda 2 milyon ton asfalt döktü

 

ERZURUM (emha) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, asfaltta adeta rekora koşuyor. Kent merkezi ve diğer bölgelerde asfalt seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Şube Müdürlüğü ekipleri, Başkan Mehmet Sekmen’in “Asfaltsız mahalle kalmayacak” talimatını hayata geçirmek için dağ-taş demeden yol yaptı, köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerini asfaltladı.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, çalışmalarla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Büyükşehir Belediyesi olarak sadece kent merkezine 4.5 yılda 2 milyon ton asfalt döktük” dedi.
Asfalt çalışmasında da Büyükşehir’in önemli bir başarıya imza attığını ifade eden Başkan Sekmen, “Ekiplerimiz bir yandan kırsalda bir yandan da kent merkezinde asfalta yoğun bir mesai harcadı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde de tempolu bir çalışma sergiledi. Ekiplerimiz, merkez ilçelerimiz Palandöken, Aziziye ve Yakutiye’de de asfalt çalışması yaptı” diye konuştu.
Sekmen, “Elverişsiz mevsim ve arazi şartlarına rağmen 4.5 yılda adım atmadık mahalle bırakmadık. Fen İşleri ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlıklarımızın Yol Yapım Şube Müdürlüklerinde görev yapan mesai arkadaşlarımız etkin ve yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Sadece kent merkezine 4.5 yılda 2 milyon ton asfalt döktük. Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Büyükşehir, kent, merkezine, 4,5, yılda, 2, milyon, ton, asfalt, döktü,
Yorumlar
Haber Yazılımı