Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 20:43 Bu haber 1797 kez okundu
 
Büyükşehir İçin ilk Aday Adayı Akgüloğlu Oldu
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için ilk müracaatı AK Parti Genel Merkezine SMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu yaptı.
SİYASET Haberi
Büyükşehir İçin ilk Aday Adayı Akgüloğlu Oldu

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için ilk müracaatı AK Parti Genel Merkezine SMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu yaptı. Dosyasını Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Teşkilatlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’e teslim etti.

 Aday gösterilmesi ve seçilmesi halinde Erzurum’a en iyi hizmeti sunmak için çalışacaklarını belirten Akgüloğlu, Karadayı mağdurlarının, inşaat sektöründeki yapsatçıların ve iş dünyasının sorunlarını çözeceklerini belirtti.

 

Erzurum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Adayı başvurusunu genel merkeze yaptı. Aday adaylığını açıklayan ilk isim olan Akgüloğlu, mübarek şehre hizmet etmek için yola çıktıklarını söyledi.

Erzurum SMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için AK Parti’den aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu. Eşiyle birlikte AK Parti Genel Merkezi’ne giden Akgüloğlu, müracaat dilekçesini Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Teşkilatlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’e teslim etti.

Aday adaylığı müracaatını yapan ilk isim olan SMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu, hayırlı olması temennisinde bulundu. Ak davada, ak belediyecilikte hizmet etme görev ve sorumluluğunun verilmesi halinde en iyi hizmeti sunmak için çalışacaklarını söyledi. Görev verilmesi halinde Erzurum’un karını, soğuğunu teneffüs etmiş yönetici kadrosuyla hizmet edeceklerini vurgulayan Akgüloğlu, hizmetlerde şahlanış dönemi yaşanacağını bildirdi. Başta Karadayı mağdurları olmak üzere inşaat sektöründeki yapsatçılar, yatırımcılar ve iş dünyasının sorunlarını çözeceklerini vurgulayan Akgüloğlu, “Çözüm odaklı bir belediyecilik yaklaşımıyla görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Mübarek şehrin layık olduğu hizmetleri ulaşması için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız. Bu kutlu yolda Erzurumlu hemşehrilerimin dualarını bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Büyükşehir, İçin, ilk, Aday, Adayı, Akgüloğlu, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı