Haber Detayı
28 Nisan 2019 - Pazar 12:46 Bu haber 10601 kez okundu
 
Büyükşehir Belediye Basın Müdürlüğüne Durular atandı
Anadolu Ajansı ile birlikte bölgesel gazetelerde muhabir olarak çalıştıktan sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Birimi’nde görev aldı.
MEDYA Haberi
Büyükşehir Belediye Basın Müdürlüğüne Durular atandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in geçtiğimiz beş yıllık döneminde konuşma metinlerinin ve basın bültenlerinin yanı sıra belediyenin reklam ve video sunum metinlerini yazan Gazeteci Durular’a hakkını Başkan Sekmen teslim etti.

İşi ehline verme prensibiyle hareket eden Başkan Sekmen, Gazeteci Cengiz Durular’ı Erzurum Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Şube Müdürlüğü’ne atadı. Mesleğe Kanal 25 televizyonunda muhabirlik ve haber spikerliği ile başlayan Cengiz Durular, Anadolu Ajansı ile birlikte bölgesel gazetelerde muhabir olarak çalıştıktan sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Birimi’nde görev aldı.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü mezunu olan ve aynı bölümde yüksek lisans yapan Gazeteci Durular, mesleki başarısının yanı sıra tiyatro ve senaryo yazarlığı alanında da adından söz ettiren isim oldu.

Durular’ın son olarak kaleme aldığı “Eyvah Sevirem” adlı tiyatro oyunu, Erzurumlu sanatçılar tarafından sahneye konularak Erzurum kamuoyundan tam not almıştı.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Belediye, Basın, Müdürlüğüne, Durular, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı