Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 23:28 Bu haber 10874 kez okundu
 
BEAH ve Sağlık çalışanları yasta, Dr.İ. Afşin Öztürk hayatını kaybetti
Evli ve bir çocuk babası olan Öztürk'ün ailesinin yaşadığı Adana'da defnedileceği öğrenildi.
YAŞAM Haberi
BEAH ve Sağlık çalışanları yasta, Dr.İ. Afşin Öztürk hayatını kaybetti

ERZURUM (emha)-Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başarılı cerrahlarından; Dr.İbrahim Afşin Öztürk geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Ortopedi ve El cerrahi Uzmanı Dr.İbrahim Afşin Öztürk Köprüköy yakınlarında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti.

Türkiye'de el cerrahisi alanında yaptığı başarılı ameliyatlarla tanınan, Erzurum Bölge Eğitim Hastanesi'nde görev yapan Dr.İbrahim Afşin Öztürk, en son kolu kopan bir çocuğun kolunu yerine dikerek adından sözettirmişti.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekimlerinden İbrahim Afşin Öztürk geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti. Başarılı cerrah morg önünde düzenlenen törenle memleketine uğurlandı.
Erzurum’da başarılı birçok operasyona imza atan Ortopedi ve El Cerrahi Uzmanı Dr. İbrahim Afşin Öztürk, dün arkadaşına iftar için gittiği Kars’tan Erzurum’a dönerken Köprüköy ilçesi yakınlarında kullandığı otomobilin tırın altına girmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti.
Dr. Öztürk’ün ölüm haberi sağlık camiasını yasa boğdu. Türkiye'de el cerrahisi alanında yaptığı başarılı ameliyatlarla tanınan, Erzurum Bölge Eğitim Hastanesinde görev yapan Uzman Dr. Öztürk, en son kolu kopan bir çocuğun kolunu yerine dikerek adından söz ettirmişti.
Evli ve bir çocuk babası olan Öztürk için bugün morg önünde tören düzenlendi. Öztürk’ün ayakta duramayan eşi tekerlekli sandalyede töreni takip etti. Dr. Öztürk’ün cenazesi toprağa verilmek üzere ailesinin yaşadığı Adana'nın Kozan ilçesine uğurlandı.
Erzurum Sağlık İl Müdürü Mahmut Uçar, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekimlerinden İbrahim Afşin Öztürk’ün hayatını kaybetmesinin sağlık camiasını çok üzdüğünü ifade ederek ailesine başsağlığında bulundu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: BEAH, ve, Sağlık, çalışanları, yasta,, Dr.İ., Afşin, Öztürk, hayatını, kaybetti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı