Haber Detayı
17 Ocak 2018 - Çarşamba 22:40 Bu haber 2563 kez okundu
 
BEAH psikiyatri hastalarının el sanatları sergisi açıldı
Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH) Psikiyatri Servisi'nde tedavi gören hastaların yaptığı 600 parça eserden oluşan el sanatları sergisi açıldı.
SAĞLIK Haberi
BEAH psikiyatri hastalarının el sanatları sergisi açıldı

Psikiyatri hastalarının hazırladığı el sanatları sergisi açıldı

 

ERZURUM (emha) - Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH) Psikiyatri Servisi'nde tedavi gören hastaların yaptığı 600 parça eserden oluşan el sanatları sergisi açıldı.


Erzurum BEAH'ta, hastane yönetiminin ve Psikiyatri Servisinde görevli doktorların da desteğiyle psikiyatri hastalarını topluma kazandırmak ve tedavi sürecini hızlandırmak amacıyla geleneksel olarak düzenlenen el sanatları sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
İl Sağlık Müdürü Mahmut Uçar, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, hastane yöneticileri ile sağlık çalışanlarının da katıldığı törende, kurdele kesimi sonrası psikiyatri hastalarının, yıl boyunca el emeği göz nuruyla yaptıkları ahşap boyamadan oluşan 600 parça eser, hastanenin fuaye alanında vatandaşların beğenisine sunuldu.
İl Sağlık Müdürü Uçar, sergideki eserleri, psikiyatri servisinde tedavi gören hastaların Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görevli el sanatları öğretmeninin desteğiyle yaptığını söyledi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: BEAH, psikiyatri, hastalarının, el, sanatları, sergisi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı