Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 14:46 Bu haber 1407 kez okundu
 
Başkan Yarar'dan Palandöken tanımlaması; MÖ-MS
Ben de Erzurum’un dağ tarihini ikiye bölüyorum. ‘Mehmet Sekmen’den önce, Mehmet Sekmen’den sonra’
SPOR Haberi
Başkan Yarar'dan Palandöken tanımlaması; MÖ-MS

BAŞKAN YARAR: “DAĞ, BAŞKAN MEHMET SEKMEN İLE MUHTEŞEM BİR HALE GELDİ”
ERZURUM (emha)-Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar da, Palandöken Kayak Merkezi’nin Başkan Mehmet Sekmen’in projeleriyle muhteşem bir görünüme kavuştuğunu bildirdi.

Başkan Yarar, şöyle dedi:

“Biliyorsunuz insanlık tarihi ikiye ayrılıyor. Milattan önce ve milattan sonra... ‘MÖ. MS’ diye. Ben de Erzurum’un dağ tarihini ikiye bölüyorum. ‘Mehmet Sekmen’den önce, Mehmet Sekmen’den sonra’ diye Yıllardır bu şehre gelip gidiyorum. Bende bu dağı gördükçe diyorum ki altın madenlerinin altını alıp çıkarırsınız çıkarırsınız biter ya. Ama Yüce Allah öyle bir beyaz maden vermiş ki Erzurum’a yağıyor yağıyor şükürler olsun bitmiyor. Onun için bu beyaz altını Erzurum’a dünyaya kazandırmak çok büyük bir kazançtır ve en önemli madenciliktir. Bu kıymetli madencilikte verdiği mücadeleyi gerçekten gören biri olarak ta buranın devriyle ilgili Sayın Başkanımla yaptığımız mücadelelere bakınca kendisine ‘Sizden Allah razı olsun’ diyorum. Ve bu beyaz altını tekrardan Erzurum’a kazandırdığı için kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Tabi burada önemli konumuz Erzurum’u olimpiyata almak. Olimpiyat çok zorlu bir mücadeledir. Kolay alınan bir şey değildir. Ve her ülke böyle milyonlarca insanın seyretmiş olduğu sporun kendi ülkesinde yapılmasını ve ülkesini bölgesini tanıtmak ister. Ben Kayak Federasyonu Başkanı olarak sadece bir dünya kupası almak için bölgelerin ne kadar mücadele ettiğini ‘Bana ver’ dediğini ve oylamalara girdiğine bizatihi şahidim. Allah’a şükür geldiğimiz ilk yıl bir dünya kupasını İstanbul’a kazandırdık. İstanbul’a kar yağar mı dediğimiz bir aralık ayında 350 ton suni karla dünya kupasının bir ayağını İstanbul’da yapmayı başardık. Ve yılın en başarılı organizasyonu seçildi FIS tarafından. Daha sonra yaptığımız teşebbüste özelleştirmede olduğu için buraya bir dünya kupası alamadık. Çünkü yerel yönetimin bunu üstlenmesi bir mesuliyet alması gerekiyordu. İlk dünya kupamızı Kayseri şehrimize aldık. Bu sene üçüncüsünü yapacağız. Sayın Başkanımız ve Büyükşehir Belediyemiz bu mesuliyeti aldıktan sonra yapmış olduğumuz temaslar neticesinde en önemli adımını atıyoruz Erzurum’da Bu sene de Avrupa Kupası yarışını bağıra çağıra mücadele ederek Erzurum’a almayı başardık. Ve inşallah ilk denemeyi 22. pistte inşallah yapacağız.

Sırtımızı mutlaka yerel yönetime dayamamız ve onlardan destek almamız lazım. Allah’a şükür bu desteği görüyoruz ve bu desteğin çok güçlü olduğunu biliyoruz ve en büyük hedefimiz olimpiyatı almak. Eğer raportörler çok iyi bir dünya kupası notu verirlerse olimpiyat adaylığımız yüzdesel olarak yükselecek. İnşallah benim bunu Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağına olan inancım tam. İnşallah karlama sistemlerimiz çalışıyor. İnşallah yıllardır su olmayan bir hikâyeye dönüşen su biriktirme havuzlarımızda suyumuz var. Bütün dünya bizi izleyecek. Anlaşma yaptık Euro Sport bizi yayınlayacak. İnşallah bunlar milyonlarca insanın izlediği olimpiyatları almamızda büyük bir vesile olacak. Allah’tan niyazım emeklerimizin karşılığının alınması. İnşallah hem snowboardda hem kayakta hem atlama hem alp disiplininde diğer sporlarda da yaptığımız gelişmelerle dünyada artık ‘Biz de varız’ nidasıyla Türkiye’deki kayağın kalbinin Erzurum’da atacağının mutluluğunu hep beraber hissedeceğiz.”

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Yarar'dan, Palandöken, tanımlaması;, MÖ-MS, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı