Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 18:18 Bu haber 3481 kez okundu
 
Başkan Yaptırmış'tan Kurban Bayramı mesajı ve festivale davet
Erzurum Aşkale İlçe Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak Aşkale'de 3 gün sürecek olan festivale de davet etti.
BELEDİYELER Haberi
Başkan Yaptırmış'tan Kurban Bayramı mesajı ve festivale davet

ERZURUM (EMHA)-Erzurum Aşkale İlçe Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak Aşkale'de 3 gün sürecek olan festivale de davet etti.

Başkan Yaptırmış mesajında, " Aşkale Kültür ve Müzik Festivali 15-17 Ağustos tarihleri arasında Belediyemiz ve Aşkale Kaymakamlığı ile birlikte düzenlenecektir. İslam aleminin ve tüm insanlığın birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu  ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmelerini diliyorum. " dedi.

Bayramların insanlar arasındaki sevgi ve saygıyı perçinlediğini anlatan Aşkale Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış, mesajını şu şekilde sürdürdü :"Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği,insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları,kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerinuygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği,kuvvetlendiği günlerdir. Kurban Bayramının, bir yandan duyguların tazelenerek,ruhların dinlendirilerek bir yandan da geçen zamanın muhasebesi yapılarakgeçirilmesi yararlı olacaktır. Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın,dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı böyle zamanların ve her günün bayram gibi yaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz."

Başkan Yaptırmış, mesajını şu şekilde tamamladı:

"Aşkale Kültür ve Müzik Festivali ile birlikte yaşayacağımız bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı?nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyorum. Başta ülkem, değerli hemşerilerim ve tüm İslam alemine huzurlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramımız kutlu ve mutlu olsun."

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Yaptırmış'tan, Kurban, Bayramı, mesajı, ve, festivale, davet,
Yorumlar
Haber Yazılımı