Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 17:22 Bu haber 1757 kez okundu
 
Başkan Özsoy bunu da başardı, o projeye 9 milyon 500 bin TL
DAP proje destekli Tortum gölü ve Şelalesi rekreasyon projesi yarım ada çevre düzenlemesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı yatırım programına alındı.
EKONOMİ Haberi
Başkan Özsoy bunu da başardı, o projeye 9 milyon 500 bin TL

'Tortum Gölü ve Şelalesi Rekreasyon Projesi' yatırım programına alındı

 

ERZURUM (emha) - DAP proje destekli Tortum gölü ve Şelalesi rekreasyon projesi yarım ada çevre düzenlemesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı yatırım programına alındı.
9 milyon 500 bin TL proje ödeneğinin 4 milyon 500 bin TL'lik kısmı 2018 yılı içerisinde ödemesi sağlanıp,5 milyon TL'lik tutarın 2019 yılında harcanmak üzere ödenek tahsis edildiğini ifade eden Uzundere Belediye Başkanı M. Halis Özsoy, “Yarım ada bahçe uygulaması projesi gerek yöre turizmi gerekse bölgenin ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkı sağlayacaktır. Bugüne kadar proje desteği olarak bölgemize yapılan 9 milyon 500 bin TL tutarında en büyük proje desteği olup proje Uzundere Belediyesi, çevre şehircilik Bakanlığı tabiat varlıklarını Koruma genel Müdürlüğü ve DAP idaresi tarafından koordine edilecektir” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Özsoy, bunu, da, başardı,, o, projeye, 9, milyon, 500, bin, TL,
Yorumlar
Haber Yazılımı