Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 18:45 Bu haber 1621 kez okundu
 
Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli'deki Dadaşları ağırladı
Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu yönetimini makamında kabul eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ülkesi ne zaman dara düşse Erzurumlu ‘Allah-u Ekber’ diyerek vazifeye koşar” dedi.
DİĞER Haberi
Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli'deki Dadaşları ağırladı

Başkan Karaosmanoğlu, Dadaşları ağırladı

KOCAELİ(emha) –Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu yönetimini makamında kabul eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ülkesi ne zaman dara düşse Erzurumlu ‘Allah-u Ekber’ diyerek vazifeye koşar” dedi.


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun ve yeni yönetimini makamında ağırladı. Oldukça samimi geçen görüşmede Federasyonun çalışmaları hakkında bilgi alan Karaosmanoğlu, “İbrahim Hakkı Hazretlerinin, Nene Hatunların torunları Dadaşlar; Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet denince sesi daha gür çıkıyor maşallah. Ülkesi ne zaman dara düşse Erzurumlu kardeşlerim ‘Allah-u Ekber’ diyerek göreve koşuyor” dedi.
Gençlik üzerine çalışmaların derneklere ve hemşeri federasyonlarına çok yakışacağını vurgulayan Karaosmanoğlu, “Kahvehane anlayışından uzak, çocuklarımızı ve gençlerimizi hizmetlerinin merkezine koyan sivil toplum kuruluşlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Malumunuz sokaktaki gençliğimizi korumada bizlere ve STK’lara görev düşüyor. Büyükşehir olarak biz üzerimize düşen görevi yaparken, derneklerimiz ve vakıflarımız da bu konuda insiyatif almalıdır” diye konuştu.
Memleketine sahip çıkan, alimler yetiştiren Erzurum’un temsilcilerini ağırlamaktan gurur duyduğunu belirten Karaosmanoğlu, “Erzurum’un yetiştirdiği büyük alim, büyük mütefekkir İbrahim Hakkı Hazretlerinin hadis ve fıkıhta, tasavvuf ve edebiyatta, psikoloji ve sosyolojide, tıp ve astronomide ve pek çok ilim dalında eserleri var. Eserlerinin gençliğimiz tarafından okunması gereğine inanıyorum. Bu noktada Federasyonumuz bir çalışma yapmalıdır. Bu çalışma toplumun tüm katmanlara ulaştırılmasını sağlayabilir” şeklinde konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Karaosmanoğlu,, Kocaeli'deki, Dadaşları, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı