Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 14:14 Bu haber 1730 kez okundu
 
Bakan Özlü'nün açıklaması Erzurum'da şaşkınlıkla karşılandı
Dolayısıyla yer konusunda yapılmış hiçbir çalışma yok
EKONOMİ Haberi
Bakan Özlü'nün açıklaması Erzurum'da şaşkınlıkla karşılandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü "Yerli otomobilin şarj üniteleri Erzurum'da üretilmesine karar verildi." haberlerine Düzce'de açıklık getirdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı'nın "Yerli otomobilin şarj üniteleri Erzurum'da üretilmesine karar verildi." açıklamasına karşın "Yer konusunda yapılan bir çalışma yok" karşılığını verdi.

Bakan Özlü, Düzce’ye 4 büyük yatırım müjdesi vererek, “Düzce 4 büyük yatırım getireceğiz. Bunlardan birisinin ön imzası yapıldı. Gıda sanayi ile ilgili yaklaşık bin kişinin çalışacağı Türkiye’nin en meşhur gıda fabrikalarından birisi Düzce’ye gelecek. İkinci büyük yatırım ise mobilya sektöründe olacak. Büyük bir mobilya fabrikası ile anlaştık. Yurt dışına ihracat yapan çok tanınmış bir firma Düzce’ye gelecek. Üçüncüsü ise elektrikli ev aletleri firması. Onlarla da görüşmelerimiz sürüyor. Dördüncü olarak da büyük bir metalurji fabrikasını Düzce’ye getireceğiz” dedi.

Bakan Özlü, yerli otomobil ile ilgili yer konusunda bir gelişmediğinin olmadığını söyledi. Çalışmaların devam ettiğini kaydeden Özlü, “Şirketleşme ve bir CEO atama aşamasındayız. Yer konusunda yapılmış hiçbir çalışma yok. 22 ilden yer konusunda talepler var. Bu talepler önümüzdeki 1.5-2 yıl içinde değerlendirilecek” diye konuştu.

.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Bakan, Özlü'nün, açıklaması, Erzurum'da, şaşkınlıkla, karşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı