Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 17:42 Bu haber 1586 kez okundu
 
Atatürk Üniversitesi ile ‘Mobbing’ protokolü
Mobbing ile Mücadele Derneği arasında ortak eğitim programları düzenlenmesi amacıyla ortak protokol imzalandı
EĞİTİM Haberi
Atatürk Üniversitesi ile ‘Mobbing’ protokolü

Atatürk Üniversitesi ile ‘Mobbing’ protokolü
- Mobbing ile Mücadele Derneği’nden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ömer Çomaklı’ya ‘’Teşekkür Mektubu’’

 

ERZURUM (emha) - Atatürk Üniversitesi ile Mobbing ile Mücadele Derneği arasında, Atatürk Üniversitesi 2017-2018 Bahar yarıyılından başlanılmak üzere Mobbing dersinin seçmeli ders kapsamında müfredata girmesi ve Atatürk üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(ATASEM), Mobbing ile Mücadele Derneği arasında ortak eğitim programları düzenlenmesi amacıyla ortak protokol imzalandı.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı Mobbing ile Mücadele Derneği Erzurum Temsilci Başkanı Jale Hülya Alcan ve Atasem Müdürü Prof.Dr. Lokman Turan imzaladıkları anlaşma ile psikolojik şiddet (mobbing) konusunda çalışanları bilinçlendirmek, hangi durumların mobbing olduğu hangilerinin olmadığı, eğer yapılan mobbing ise neler yapılması gerektiği, ayrıca eğitim amaçlı neler yapılması gerektiği, sonuçlarının neler olacağı ve önlem alınabilirliği ve önlenebilirliği konusunda farkındalık oluşturmak olarak hedefleniyor.
İmza töreninde ayrıca Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Merkezi tarafından Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ömer Çomaklı’ya ‘’Teşekkür Mektubu’’ takdim edildi.
Rektör Çomaklı ‘’Mobbing farkındalık eğitimlerine katılan kişilerin, psikolojik tacizle gerek kendisi gerek kurumda başkasının karşılaşması durumunda bireysel, kurumsal ve hukuksal bazda neler yapılabileceğini öğrenir böylece iş hayatında daha huzurlu, verimli ve farklı bir bakış açısı kazanır’’ dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Atatürk, Üniversitesi, ile, ‘Mobbing’, protokolü,
Yorumlar
Haber Yazılımı