Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 01:13 Bu haber 7888 kez okundu
 
Ak Parti Yakutiye Belediye Başkan Adayı Dr.Mahmut Uçar kimdir?
Ak Parti'de Yakutiye Belediye Başkan Adayı Dr.Mahmut Uçar oldu.
SİYASET Haberi
Ak Parti Yakutiye Belediye Başkan Adayı Dr.Mahmut Uçar kimdir?

Ak Parti'de Yakutiye Belediye Başkan Adayı Dr.Mahmut Uçar oldu.
 
 
MAHMUT UÇAR KİMDİR?
 
Dr. Mahmut Uçar; 1977 yılında Erzurum’un Merkeze bağlı Soğucak köyünde doğdu.
 
İlkokulu Soğucak köyünde, orta ve lise tahsilini Erzurum İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Narman Sağlık Merkezinde 1 yıl tabip olarak görev yaptı.
 
Ardından yaklaşık 8 yıl Erzurum ve Yalova illerindeki sağlık kurumlarında çeşitli kademelerde yöneticilik görevinde bulundu. Akabinde Erzurum ilinde 2 yıl Aile Hekimi olarak çalıştı.
 
Daha sonra Sağlık Bakanlığı Kuzey Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü görevini 2 yıl süre ile yürüttü. 2015-2017 yılları arasında Erzurum Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yaptı.
 
Ekim 2017 tarihinde Erzurum İl Sağlık Müdürü olarak atanan UÇAR, bu görevinden istifa ederek 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli Genel Seçimlerde Yakutiye İlçesi'nden Ak Parti Aday Adayı oldu.
 
Akademik olarak İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahip olup, Atatürk Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Askerlik görevini 2003-2004 yıllarında yedek subay olarak Merzifon 5. Ana Jet Üssünde yapmıştır. Mahmut Uçar evli olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Yakutiye, Belediye, Başkan, Adayı, Dr.Mahmut, Uçar, kimdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı