Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 18:50 Bu haber 1587 kez okundu
 
AİÇÜ’de “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” Konulu Söyleşi Düzenlendi
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Türkiye Beyazay Derneğinin katkılarıyla AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Lokman AYVA “ Engelleri Birlikte Aşıyoruz ” konulu söyleşi gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
AİÇÜ’de “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” Konulu Söyleşi Düzenlendi

AİÇÜ’de “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” Konulu Söyleşi Düzenlendi

 

AĞRI emha)-Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Türkiye Beyazay Derneğinin katkılarıyla AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Lokman AYVA  “ Engelleri Birlikte Aşıyoruz ” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

Selçuklu Konferans Salonundaki programa Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder ŞİMŞEK, Dekanlar, İl Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri, engelli vatandaşlarımız ile idari ve akademik personel katıldı.

Programın açılış konuşmasında “engelleri birlikte aşalım” cümlesine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT; “engelli arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek bizim temel amacımızdır. Biz engelleri aşma konusunu üniversite olarak başarmak istiyoruz ve engelsiz üniversite olma yolunda çok önemli mesafeler kat ettik.  Görme fonksiyonu kaybetmiş ancak azmini kaybetmemiş ve Boğaziçi Üniversitesini bitirerek topluma faydalı olma yolunda çalışmalarına başarıyla devam eden Lokman AYVA Bey engelli kardeşlerimiz için takdire şayan, önemli bir örnektir” dedi. Prof. Dr. KARABULUT konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “bize düşen ailemizde, çevremizde, üniversitemizde, şehrimizde ve ülkemizde engelli kardeşlerimize bu eksikliği htirmeyecek ortamlar oluşturup onlara gönül kapımızı açmaktır.”

AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Lokman AYVA yaptığı konuşmada ülke genelindeki engelli vatandaşların sosyal hayatta karşılaştıkları sorunlara değinerek; “toplumda engelli vatandaşlarımıza karşı daha duyarlı olabilmemiz için onlara acıyan gözlerle bakmak yerine, onlara destek olarak yaşadıkları sorunlara çözüm bulmalarında yardımcı olmalıyız ve engelli vatandaşlarımıza özgüven aşılamalıyız. Onları ancak bu şekilde hayata bağlı tutabilir ve topluma kazandırabiliriz” dedi. Kendi hayatından da örnekler veren Lokman AYVA, eğitiminin engelli insanların hayatında çok önemli olduğunu vurgulayarak, engelli olmanın başarıya engel olamayacağını sözlerine ekledi.

Program Rektör Prof. Dr. KARABULUT’un konuşmacı Lokman AYVA’ya teşekkür plaketi takdimi ile sona erdi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: AİÇÜ’de, “Engelleri, Birlikte, Aşıyoruz”, Konulu, Söyleşi, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı