Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 22:44 Bu haber 1393 kez okundu
 
Ağustos ayı Kaymakamlar Toplantısı yapıldı
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında her ay yapılan Kaymakamlar toplantısı tarihi Kongre binasında yapıldı.
YAŞAM Haberi
Ağustos ayı Kaymakamlar Toplantısı yapıldı

Ağustos ayı Kaymakamlar Toplantısı yapıldı

 

ERZURUM (emha) - Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında her ay yapılan Kaymakamlar toplantısı tarihi Kongre binasında yapıldı.
6 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda kaymakamlar ve ilgili daire müdürleri hazır bulundu. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gerekli tedbirlerin alınması konusunda yetkililere talimatlar veren Vali Azizoğlu, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde önlemlerin alınmasını istedi.
“Kimsenin burnu dahi kanamasın, herkes ailesine ve sevdiklerine sağ salim ulaşsın” diyen Vali Seyfettin Azizoğlu, “Emniyet ve jandarma ekiplerimizle trafik ve diğer konularda gerekli tedbirleri alıp, vatandaşımızın huzurlu bir bayram geçirmesini sağlayacağız. Hassas bölgelerde trafik ekiplerimiz bulunsun. Yollarda bayram boyunca trafik kazası olmasını istemiyoruz. İnsanlarımız ailelerine güven içeresinde ulaşsın” dedi.
Kurban hizmetleri ve deri toplama işlemleri için komisyonunun belirlediği mekanların biran önce hazırlanmasını isteyen Vali Azizoğlu, “Kurban kesimi konusunda işinde ehil insanları bu işe yönlendirelim. Fiyatlar da makul ölçüde ayarlanırsa, kurban kazalarına maruz kalmadan bir bayram geçirmiş olacağız” şeklinde konuştu.
Eğitim konusunda da gerekli önlemlerin alınıp, okulların 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirilmesi konusuna dikkat çeken Vali Azizoğlu, “Köy ve ilçelerimizde okul ve lojman gibi çalışmaları devam eden projeler var. Bunların takibini yapıp, eğitim başlamadan hazır hale getirelim. Öğretmenlerimizin köylerimizde görev yapmaları için altyapıyı hazır hale getirmeliyiz. Başlayan projeleri hızlı yapıp kaliteli bir şekilde tamamlayalım” dedi.
Toplantı da köylere kilit parke yapımı, uyuşturucuyla mücadele, sigara denetimi, genel emniyet ve asayiş tedbirleri görüşüldü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağustos, ayı, Kaymakamlar, Toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı