Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 23:17 Bu haber 1533 kez okundu
 
Afganistanlı 6 bin 846 kaçak göçmen ülkesine döndü
Türkiye'ye İran üzerinden yasa dışı yollarla giren Afganistan uyruklu 6 bin 846 kaçak göçmen ülkelerine geri gönderildi.
DÜNYA Haberi
Afganistanlı 6 bin 846 kaçak göçmen ülkesine döndü

Afganistanlı 6 bin 846 kaçak göçmen ülkesine döndü

 

ERZURUM (emha) - Türkiye'ye İran üzerinden yasa dışı yollarla giren Afganistan uyruklu 6 bin 846 kaçak göçmen ülkelerine geri gönderildi.
Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son dönemde Türkiye'yi umut olarak görerek İran üzerinden yasa dışı yollarla ülkeye giren Afganistan uyruklu düzensiz göçmenlerin başta Erzurum ve Ağrı olmak üzere bölge illerinde kolluk birimlerince yakalandığı belirtildi.
Yaşanan akınların önlenmesi amacıyla gerekli idari kararlar ve parmak izi kayıtları alınarak işlemleri tamamlanan ve seyahat belgeleri temin edilen Afganistan uyruklu 6 bin 846 düzensiz göçmenin Erzurum, Ağrı ve İzmir'den Kabil'e düzenlenen 9 charter seferine ek olarak tarifeli uçuşlarla ülkelerine dönüşlerinin sağlandığı bildirildi.
Açıklamada, önümüzdeki günlerde planlanan 4 charter seferiyle Afgan göçmenlerin ülkelerine güvenli bir şekilde dönüşlerinin sürdürüleceği de kaydedildi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Afganistanlı, 6, bin, 846, kaçak, göçmen, ülkesine, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı