Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 15:35 Bu haber 1474 kez okundu
 
AFAD Erzurum’dan Hemşirelik Fakültesine tanıtım eğitimi
Erzurum Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencilerine yönelik 4-7 Aralık tarihlerinde düzenlenen program çerçevesinde kurum tanıtımı ve Afet Bilinci (İlk 72 Saat) eğitimi verildi.
EĞİTİM Haberi
AFAD Erzurum’dan Hemşirelik Fakültesine tanıtım eğitimi

AFAD Erzurum’dan Hemşirelik Fakültesine tanıtım eğitimi
- Öğrencilerden Arya’ya büyük ilgi

 

ERZURUM (emha) - Erzurum Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencilerine yönelik 4-7 Aralık tarihlerinde düzenlenen program çerçevesinde kurum tanıtımı ve Afet Bilinci (İlk 72 Saat) eğitimi verildi.


Eğitim sonunda eğitmenler tarafından kurumun çeşitli birimleri gezilerek yürüttükleri çalışmalar konusunda bilgiler aktarıldı.
Erzurum AFAD Acil Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nde düzenlenen eğitim programında Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde öğrenim gören 280 öğrenci ve 10 öğretim görevlisine üç ayrı gurupta 3 gün süren eğitimle AFAD’ın tanıtımı yapılarak yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Tanıtım videoları ve slaytlar ile başlayan ilk gün programında Erzurum AFAD Acil Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Mehmet Rıza Andiç tarafından özellikle AFAD Erzurum’un bölgedeki önemi ve yapmış olduğu başarılı çalışmalar anlatıldı. AFAD Başkanlığı tarafından başlatılan “ O Kahraman Benim “ projesinde AFAD gönüllüsü olmaya davet etti.
Daha sonra eğitmenler tarafından devam eden eğitim programı çerçevesinde öğrencilere ülkemizde depremlerde can ve mal kaybının en asgari seviyeye düşürülmesi konusunda Afet bilincinin oluşturulmasına yönelik bilgiler aktarıldı. Karşılıklı soru, cevap ve bilgi alışverişi şeklinde geçen eğitim çalışması sonunda kurum tanıtım gezisi düzenlendi.
Birimleri tek tek gezerek çalışmaları hakkında bilgi edinen Hemşirelik Fakültesi öğrencileri en büyük ilgiyi arama ve kurtarma köpeklerinden Arya’ya gösterdiler.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: AFAD, Erzurum’dan, Hemşirelik, Fakültesine, tanıtım, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı