Perşembe, 23 Mart 2017

Allah’ın izniyle mukavemet göstererek başarılı olduğumuz fakat maalesef ilk birkaç gün hariç, bugün itibariyle geride bıraktığımız üç aylık zaman içinde bazı yazarlar, tüccarlar ve gündemde kalmak isteyen bazı kişiler tarafından sürekli olarak “püskürtülmesi sömürülen” 15 Temmuz kalkışmasının, alfabemizdeki yirmi dokuz harfle adlandırılamayacak kadar sayıda “B planının” olduğu kuvvetle muhtemeldir.


Bin bir türlü maskeyle karşımıza çıkan kâfir sürülerinin -yine Allah’ın izniyle, asla başarılı olamayacak olsalar da- bu Cennet Vatan'a yönelik menfur gayelerinden vazgeçeceklerini ihtimal dâhilinde görebilmek, ancak kafatasının içinde beyin taşımadan üst düzey hayaller kurabilme yeteneğine sahip olan birtakım ultra hayalperest kimselerin harcı olabilir.


Allah’a hamdolsun ve O en doğrusunu bilir ki; otuz beş yıllık hayatında ortalama bir insanın belki de yetmiş yılda görebileceği kadar müşkülatı kabul etmek zorunda kalmış bir insan olarak fikir belirtmek istiyorum.


Allah'ın hesap gününü de dünyanın hukuk düzenini de kalbimin güç yetirebildiği kadar hesaba katıyor ve hülasa mahiyette, dostane mahiyette, kendimce ikaz ediyorum: Tamamına vakıf olamadığınız hiçbir bilgi, belge ve sair yazılı ve görsel doküman üzerinden zıplayarak “yorum teknesine” atlamayın ve bildiğinizi zannettiğiniz sulara açılma hatasına düşmeyin.


Kazın ayağı sizin gördüğünüz gibi olmayabilir, ey benim birbirinden hassas, birbirinden kıymetli ve birbirinden vatansever ablalarım, ağabeylerim ve kardeşlerim...
* * *
İnternet adı verilmiş şu sanal platformdaki reel arkadaşlarımın ve Müslüman olduğundan şüphe duymadığım, bu şerefli milletin herhangi bir ferdinin daima iyi bir niyetin ve eylemin öznesi olmak istediğinden zerre kadar şüphem bulunmuyor.
Önümüzde mavi renk ağırlıklı, yararını veya zararını düşünmeye fırsat tanımadan tüm özellikleriyle kontrolsüz bir özgürlük düşüncesini bilinçaltımıza yerleştiren bir paylaşım platformu var ve biz artık bilemiyoruz ki kendimizi nasıl sergileyelim!


Özellikle son günlerde “zabıtadan dayak yiyen 15 Temmuz gazisi” içerikli ve benzeri paylaşımlarla sosyal medyada bir atak halindeyiz mesela.
Tam bu noktada, bu sanal eylemimizle -küçücük bir bakış açısı değişikliğiyle fark edeceğimiz üzere- gayesi zaten ülke içi karışıklık çıkarmak olan, bizi bize düşman etmek olan FETÖ'nün can simidine en hasından ve irice bir miktar eritme peyniri sürüyor olduğumuzu hatırlatmak, tehlikeli bir “yan etkiyi” hissettirmek istiyorum.


Bahsettiğim bu olayın arka planında gündemimizden düşmeyen menfur örgütün olduğu iddiasında değilim; fakat çorap söküğü gibi devam edebilecek, ülke içi bir toplumsal hastalığa sebebiyet verecek mikrobik bir tavırdan çekiniyorum ve böyle bir hastalığın dallanıp budaklanmasını sağlayacak sayrı bir zeminin uzun zamandır da zaten var olduğuna dikkat çekmek istiyorum.


Elbette zulmün herhangi bir türlüsüne sessiz kalmak bir Müslüman'ın sergileyeceği en son tavır bile olmamalıdır ve bu konuda en küçük seviyede bile esnek olunması taraftarı değilim.


Fakat eğer niyet Allah'ın rızasını kazanmak ve Allah'ın kullarına yarar sağlamak ise ve ille de bir duruş sergilememiz gerekiyor ise son derece akıllıca davranmak gerektiği düşüncesindeyim.


Yarınımızdan emin olmadığımız hayatımızda, yararlı eylemlerden daima en yararlı olanını tercih etmek; eğer zararlı da olsa birini muhakkak tercih etmek zorunda bırakılmışsak, zararlı eylemlerden de en az zararlı olanını tercih etmek ve böylece Allah’a tevekkül etmek Allah'ın akıldan mahrum bırakmadığı bütün kullarının üzerine vazifedir; böyle düşünüyorum.
* * *
Kıymetli bir ağabeyimden öğrendiğim ve hafızamdan inşallah hiç silinmeyecek olan bir nasihattir şu: “Sesimizin kimin sesine karıştığına, kimin ağzıyla konuştuğumuza dikkat etmeliyiz.”


Neredeyse değişmeyen hiçbir şeyin, hiçbir ahval ve şeraitin kalmadığı şu çağda düşmanın silahı da değişmiştir; fakat ana hatlarıyla saldırı yöntemleri hiç değişmemiştir.


Allah bu Müslüman vatanını ebeden koruyacaktır; fakat istiyorum ki, bireysel olarak sen avlananlardan ve kaybedenlerden olma kardeşim.
Hû!..
Yorum ekle


Güvenlik kodu
YenileTakip Et

evet
evet