Pazar, 26 Mart 2017

ÇOK!

Ve çok haber!..
Lakin benim de bir Müslüman olarak çok işim var…
Evet, Müslüman’ların bugün her zamankinden daha çok işi var!

* * *

Ne hafif bir imtihandır gündemdeki şu Rusya meselesi!
Soruları ve cevapları binlerce yıldan beri bilinen bir imtihanın bugüne uyarlanmış hali…
Fakat bu imtihandan çok çok çok daha hafif bir şahsiyete malik kimselerle aynı coğrafyada yaşıyor olmak ve aynı saatlik dilim içinde Ezan’ı duyuyor olmak var ya…
Bu “olmaklar” benim için ne şedit bir “ayak ağrısıdır” bilseniz!..
Eminim ki çoğu Türk oğlu Türk için de, en hakikatte Müslüman oğlu Müslüman için de böyledir!
Peki, geriye kim kalıyor?
Orağın ve çekicin -aramıza sızmış- membaı belirsiz mundar adakları!..

* * *

Kardeşim!
Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Arnavut’uyla, Arap’ıyla ve göğsünde Allah’a iman, Hz. Muhammed’e eşsiz bir sevgi taşıyan vs. milletleriyle Müslüman oğlu Müslüman kardeşim!
Din ve vatan kardeşlerine yönelik nefret ve ölüm saçan kâfirlere karşı -hangi şart karşılığında ve hangi sebeple olursa olsun- müsamaha gösterme vaktinin kat’i yokluğunu, böyle bir vaktin şimdiye kadar hiç gelmediğini ve bu zamandan sonra da asla ve asla gelmeyeceğini ne zaman anlayacaksın?
Yaptırım, doğalgaz, silah gücü, asker gücü, ithalat, ihracat, turizm, enflasyon vs. canı cehennemin dibine kavramlar, zihninde azgın bir çocuğa nasıl da dönüşüyor böyle?
Kardeşim, şu azgın çocuğun harcadığının çeyreği kadar güç harcayarak sorar mısın kendine: Allah kiminle?

* * *

Kardeşim!
Bugün, Müslüman’ın kendisi gibi Müslüman olan ülke temsilcilerine ahlaksızca muhalefet etme günü değildir!
Bugün, “Rusya doğalgazı keserse halimiz ne olur?” gibi, “Ruslara ihracat yapamazsak ticaretimiz ne olur?” gibi “Rusların askeri gücü bizimkinden kat kat fazla!” gibi ve benzeri çeşit çeşit zırvalık korkularla kıvranma günü değildir!
Bugün, dün olduğu gibi -ve inşallah yarın da olacağı gibi- Müslüman oğlu Müslüman duruşu, Müslüman oğlu Müslüman iradesi sergileme günüdür!
Bugün, dünya tarihinin inkâr edemediği ve edemeyeceği Türk cesaretini ve Kürt sadakatini Ay Yıldızlı bayrağımız altında dünyaya gösterme günüdür!

* * *

Kardeşim!
Bugün güneyimizde küffar tarafından ölüm saçılan bütün topraklar, bir bakıma, Müslüman Anadolu’muzun Müslüman çocuğudur.
Küffar tarafından ölüm saçılan bu topraklar, Yunan’ın mitoloji ile yoğrulan, “Amerikanya’nın” borsa ile yatıp kalkan, Rus’un fuhuş ile kavrulan insanlarının yaşadığı topraklar değildir!
Bu gerçekleri görerek, küffardan ve korkak dalkavuklarından zihin ve icraat olarak apayrı bir yerde durmamız gerektiğini, sesimizi onların sesinden net bir biçimde ayrı yükseltmemiz gerektiğini unutmamalıyız bir saniye olsun.
Bunu sağlamlaştırdık mı Allah’ın izniyle?
Şimdi düşünelim ve bir daha soralım: Putin’in Türkiye’de kaç adamı var ya da ülkemizdeki “Rusçuk”lardan ne haber vardır?
En küçüğümüz cevaplasın: Bunun kaç paralık önemi vardır?

* * *

                         annem dolu’ya…

bir ayağın ne çok ne çok ağrıyor anne
ve insanlar o ayağına ne çok vuruyor öyle
bize dua et anne
bize çok dua et anne

Hû!..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
YenileTakip Et

evet
evet